Téma uzavřeno 

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Připomínky technické
07-14-2011, 01:58 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07-14-2011 02:01 PM od david.kubat.)
Příspěvek: #11
RE: Připomínky technické
Po proběhlém setkání testerů přidávám své/společné připomínky (některé jsou již uvedeny, ale je pro mě rychlejší je vypsat, než číst vše již napsané).

1) Po uložení při vyplňování profilu jsme přesměrování na hlavní diagram a pokud jsme vyplňovali dejme tomu 4. úroveň, musíme se tam zpět proklikat. To násobeno počtem oblastí dává slušnou časovou ztrátu.

2) Lepší než hvězdicový diagram by byl rozbalovací seznam/formulář, kde by uživatel hned viděl, jaké podúrovně má daná oblast a nemusel klikat pro jejich zobrazení. Jednoduše by oblast rozbalil, vyplnil hodnocení na všech úrovních, sbalil a pokračoval s další oblastí. Na základě vyplněných oblastí by se pak hvězdicový diagram sám aktualizoval.

3) Na portálu sosit.cz není jasné, které informace se berou z vyplněného profilu a které jsou "náhodně" zadány pro účely testování.

4) V návodu se píše:

"Na portálu bude seznam vysokých škol poskytujících studijní programy v informatice a IT. Zájemce o studium může:
1) jednoduše vizualizovat jednotlivé obory pomocí OP a opticky si je srovnat"

Bylo by dobré umožnit srovnání diagramů dvou (či více) oborů vedle sebe, aniž by si diagram musel uchazeč někam kopírovat. Mám na mysli způsob, jakým některé e-shopy umožňují porovnání produktů vedle sebe.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
07-24-2011, 04:00 PM
Příspěvek: #12
Dobrý den,

mám také několik postřehů a připomínek, většina z nich se kryje s výše uvedenými příspěvky uživatelů.

Po zobrazení úvodní stránky působí stránka jako celek, napoprvé jsem si nevšimla informací uvedených níže na stránce.

Seznam uživatelů by byl přehlednější v uspořadání příjmení a pak jméno.

Horní navigační menu působí poněkud nevýrazně, nepřehledně a nemyslím si, že je to způsobeno jen velikostí.

Rušivé je přepínání mezi stránkami sitit.cz a sosirecr.cz.

Namátkou jsem zkusila otevřít některé projekty a např tyto odkazy na projekty jsou nefunkční (http status 500 inernal error):
- Nové nástroje a teorie pro dobývání znalostí z databází
- reprezentace významu a automatické porozuměmí přirozenému jazyku

Při vyplňování profilu v kategoriích nevidím celé názvy, rovněž bych uvítala i české ekvivalenty.
08-07-2011, 02:54 PM
Příspěvek: #13
Vesměs máme stejně připomínky jako další tester David Kubát...

Co je nejpodstatnější za mě, je asi doplnit hvězdicový diagram rozbalovacím seznamem, kde by uživatel hned viděl, jaké podúrovně má daná oblast a nemusel klikat pro jejich zobrazení. Jednoduše by oblast rozbalil, vyplnil hodnocení na všech úrovních, sbalil a pokračoval s další oblastí.
Bylo by dobré umožnit srovnání diagramů dvou (či více) oborů vedle sebe, aniž by si diagram musel uchazeč někam kopírovat. Toto by bylo dobré i pro možnost porovnání dvou či více uživatelů v portálu. Pro firmy by určitě bylo výhodná možnost přímého srovnání...
Téma uzavřeno 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)

Kontakty | SoSIReCr | Nahoru | Na obsah | Odlehčený (archivační) mód | RSS syndikace